Esperal – co to jest, jak działa i ile kosztuje?

Co to jest Esperal?

Esperal – co to jest, jak działa i ile kosztuje?

Leczenie uzależnienia od alkoholu może przybierać różne formy. Bardzo często stosuje się specjalną wszywkę alkoholową, która może dawać pożądane efekty. W tym wypadku postaw na profesjonalną pomoc lekarzy, którzy rozwieją Twoje wątpliwości dotyczące wszywki alkoholowej. Ile kosztuje wszywka Esperal? Czym dokładnie jest to rozwiazanie? Ile działa Esperal?

Esperal – co to jest?

Co to jest Esperal? Jest to środek często sosowany podczas leczenia alkoholizmu. W składzie znajduje się substancja czynna o nazwie disulfiriam, która wpływa na zaburzenie metabolizmu alkoholu w organizmie. W efekcie dochodzi do nieprzyjemnych reakcji alergicznych wtedy, gdy sięgniesz po alkohol. Zahamowanie działania enzymu sprawia, że powstają przykre objawy zatrucia. Jak działa Esperal?

Substancja ta powoduje nieprzyjemne objawy fizyczne i psychiczne w sytuacji, gdy dana osoba ma alkohol we krwi. Działanie bazuje tutaj na blokowaniu enzymu, jaki odpowiada za metabolizowanie alkoholu w organizmie ludzkim. Nawet po spożyciu niewielkich ilości alkoholu musisz liczyć się z wymiotami, bólami głowy, poceniem się i skurczami mięśni. Esperal jest nieoceniony w procesie leczenia alkoholizmu i ma na celu zmotywować pacjenta do walki z uzależnieniem. Istotne jest to, że substancja nie jest samodzielnym sposobem na pozbycie się nałogu ze swojego życia. Konieczne jest także wsparcie terapeutyczne i zmiana stylu życia, dzięki czemu uzyskać jak najlepsze efekty zastosowania wszywki alkoholowej. W każdym przypadku zastosowanie Esperalu musi być skonsultowane z doświadczonym lekarzem. Przejdźmy teraz do tego, ile kosztuje wszywka Esperal.

Koszt wszywki alkoholowej Esperal

Ile kosztuje wszywka Esperal? Pamiętaj o tym, że ostateczny koszt może zależeć od danego kraju i regionu, jak też od kliniki wykonującej zabieg. W naszym kraju zazwyczaj spotykane są ceny od 800 do 1200 złotych. Dotyczy to zarówno implantu, jak też konsultacji i wizyt u specjalistów. Warto mieć na uwadze to, że takie rozwiązanie wzbudza wiele kontrowersji. Niektórzy eksperci wskazują, że pacjenci nawet po skorzystaniu z wszywki spożywają alkohol w nadmiernych ilościach. Trzeba zatem wdrożyć różne metody leczenia, takie jak farmakoterapia, terapia psychologiczna, grupa wsparcia i konsultacja z lekarzem przed podjęciem ostatecznej decyzji o wszywce alkoholowej.

Jak długo działa Esperal? Odpowiedź na pytanie, ile działa Esperal, nie zawsze jest jednoznaczna. Najczęściej wszywka działa przez 6-12 miesięcy od momentu wszycia. Jednakże czas trwania działania zależy od dawki implantu i indywidualnych cech organizmu pacjenta. Po tym czasie trzeba ponownie skorzystać z wszywki lub podjąć inne metody leczenia alkoholizmu. Cenne informacje na ten temat z pewnością przekażą nam specjaliści.

Jak sprawdzić działanie Esperalu?

Jak sprawdzić, czy Esperal jeszcze działa? Jedynym sposobem jest w tym wypadku podjęcie próby spożycia alkoholu. Jeśli disulfiram cały czas jest uwalniany, pojawiają się przykre objawy typy wymioty, mdłości, bóle głowy i szybsze bicie serca. Pamiętaj o tym, że samodzielne sprawdzanie działania nie jest zalecane przez specjalistów, gdyż powstające objawy są niebezpieczne dla zdrowia. W razie wątpliwości powinieneś jak najszybciej skonsultować się ze specjalistą.

Co ciekawe, wszywka alkoholowa zazwyczaj jest wszczepiana pod skórę, przykładowo w okolicach ramienia. Zabieg wykonuje lekarz, a całość trwa tylko kilka minut. Wszczepienie implantu może się różnić zgodnie z preferencjami lekarza i indywidualnymi cechami pacjenta.

Wszywka alkoholowa Esperal

Czy wszywka alkoholowa może Tobie pomóc w walce z uzależnieniem od alkoholu? Okazuje się, że w tym temacie istnieje wiele spornych teorii. Badania wskazują, że wszywka alkoholowa Esperal  pomaga pacjentom w redukcji spożycia alkoholu i poprawie stanu zdrowia, jednak nie jest to całkowita gwarancja wyleczenia choroby. Odpowiednia ścieżka leczenia powinna obejmować także program terapeutyczny, w tym terapię farmakologiczną i behawioralną. Indywidualny plan leczenia z powodzeniem omówisz z lekarzem prowadzącym lub terapeutą.

Spożycie alkoholu po skorzystaniu z wszywki sprawia, że wszczepiony implant powoduje nieprzyjemne objawy, które zostały już omówione. Jest to związane z faktem, że Esperal zaburza proces metabolizowania alkoholu w organizmie. To z kolei prowadzi do gromadzenia się toksycznych produktów przemiany materii. Objawy niekiedy są tak silne, że pacjenci skutecznie zniechęcają się do dalszego picia. Spożycie alkoholu w tym wypadku może być niebezpieczne dla Twojego zdrowia, dlatego konieczny jest kontakt z lekarzem.

Wiedza o tym, co to jest Esperal i ile kosztuje wszywka jest niezwykle cenna dla każdego, kto chce walczyć z uzależnieniem od alkoholu. Jeśli pacjent dodatkowo ma wsparcie ze strony rodziny i terapeutów, szanse na sukces są znacznie większe. Na szczęście możesz liczyć na profesjonalne usługi doskonałej jakości, które opierają się na wiedzy i doświadczeniu lekarzy. Wszywka Esperal to coraz chętniej wybierane rozwiązanie przez osoby uzależnione.

mgr Weronika Hankowska

Autor: mgr Weronika Hankowska

Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku położnictwo oraz specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.  Odbyła wolontariat na oddziale położniczym i w poradni laktacyjnej Szpitala św. Zofii w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się leczeniem uzależnień od alkoholu i narkotyków.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: