Najczęściej zadawane pytania

Jeśli chodzi o tabletki na oczyszczenie organizmu, są to m.in. różnego rodzaju farmaceutyki łagodzące objawy zespołu abstynencyjnego. Wśród nich są leki uspokajające, nasenne, czasem benzodiazepiny. Oprócz tego pacjent dożylnie otrzymuje elektrolity, sole mineralne i witaminy. W takiej kwestii jak oczyszczanie organizmu z toksyn preparaty powinien dobierać lekarz.
Na pytanie, czy sam detoks wystarczy, aby zerwać z nałogiem, odpowiedź brzmi: nie. Z kolei tym, którzy zastanawiają się, czy konieczna jest psychoterapia po przejściu odtrucia, możemy powiedzieć, że jest ona niezwykle pomocna, a z reguły wręcz niezbędna w walce z uzależnieniem. Psychoterapia alkoholowa to najlepsze, co można zrobić, aby po przejściu detoksu zacząć żyć w trzeźwości.
Tych, którzy zastanawiają się, gdzie odbywa się leczenie Alkater informujemy, że procedura detoksykacji przeprowadzana jest w zapewniających komfort i dyskrecję warunkach domowych. Leczenie zaczyna się od lekarskiej wizyty domowej, potem pacjent ma stały kontakt z pielęgniarką, a w razie potrzeby z lekarzem.
Uświadomienie sobie problemu uzależnienia i chęć zerwania z nałogiem to podstawa powodzenia terapii. Ponieważ proces leczenia jest trudny i długi wsparcie dla alkoholika ze strony bliskich jest bardzo ważnym czynnikiem motywującym do zmiany swojego życia.
Zastanawiając się nad tym, od czego zależy długość leczenia, trzeba pamiętać o tym, że każdy pacjent jest indywidualnością i ma za sobą inną historię choroby. Na długość leczenia będą miały, więc wpływ cechy psychiczne uzależnionego, stan zdrowia, rodzaj zażywanej substancji, a przede wszystkim motywacja do zerwania z nałogiem.
Uzależnienie od środków psychoaktywnych takich jak alkohol czy narkotyki prowadzi do fizycznego oraz psychicznego spustoszenia w organizmie chorego, a pierwszym etapem zerwania z nałogiem musi być odstawienie używki i odtrucie organizmu. Dlatego odpowiadając na pytanie, czym różni się detoks alkoholowy od detoksu narkotykowego, możemy powiedzieć, że w obu przypadkach procedura jest podobna i ma na celu detoksykację organizmu i złagodzenie objawów zespołu abstynencyjnego.
Odpowiedź na pytanie, co wypłukuje alkohol z organizmu, brzmi: cenne dla zdrowia witaminy, a także minerały takie jak magnez, potas, fosfor czy wapń. Wiedza dotycząca tego, co wypłukuje alkohol, jest niezbędna do uzupełnienia brakujących składników w trakcie odtruwania organizmu.
Pomoc w leczeniu alkoholizmu to przede wszystkim różne formy terapii w specjalistycznych ośrodkach prowadzone przez specjalistów leczenia uzależnień. Zastanawiając się nad tym, jak pomóc alkoholikowi w domu można zaproponować mu detoks w miejscu zamieszkania oraz rozmawiać z nim o problemie alkoholizmu i wspierać, jeśli podejmuje leczenie.