Detoks amfetaminowy Warszawa

Skuteczne leczenie uzależnienia od amfetaminy

Detoks - Amfetamina

Czas działania amfetaminy zależy od wielkości przyjętej dawki. Najbardziej odczuwalne efekty są przy podawaniu przez błony śluzowe. Działanie jest stosunkowo krótkie od kilku do kilkudziesięciu minut. W krwioobiegu utrzymuje się 3 – 4 dni.

Okres działania amfetaminy, podobnie jak innych narkotyków, uzależniony jest od wielkości przyjętej dawki. Najbardziej odczuwalne efekty są przy podawaniu narkotyku przez błony śluzowe. Substancja działa krótko – do kilkudziesięciu minut. W krwioobiegu utrzymuje się 3–4 dni.

Leczenie uzależnienia od amfetaminy jest analogiczne, jak kuracja przy innych narkotykach. Najpierw organizm pacjenta przechodzi przez odtrucia narkotykowe, po których rozpoczyna się terapia. Zapewniamy osobie uzależnionej dostęp do usług pielęgniarskich oraz, w razie potrzeby, konsultacje z lekarzem albo terapeutą. Efekty terapii zależą od samozaparcia pacjenta i silnej woli wyjścia z nałogu.

Pomagamy również osobom, które mają problem z uzależnieniem od alkoholu.

Detoks amfetaminowy

Amfetamina to narkotyk, który uzależnia głównie psychicznie. Nie znaczy to jednak, że nałóg nie czyni spustoszeń w organizmie osoby, która przyjmuje używkę w nadmiernych ilościach. Już kilkanaście godzin po odstawieniu substancji mogą pojawić się nieprzyjemne dolegliwości. To symptomy zespołu nagłego odstawienia (zespołu abstynencyjnego), mogącego mieć poważne konsekwencje dla zdrowia narkomana. Niejednokrotnie także dla jego życia. Z tego powodu warto zgłosić się do specjalistycznej placówki świadczącej usługi odtrucia narkotykowego.

Odtrucie narkotykowe Warszawa

Firmy zajmujące się detoksem u osób uzależnionych (od narkotyków oraz pozostałych używek, w tym alkoholu, leków etc.) chory trafia pod opiekę wykwalifikowanego zespołu. Odtrucie narkotykowe w Warszawie przeprowadza wiele ośrodków, w tym Alkater. Personel posiada odpowiednie kompetencje do wykonywania tego rodzaju zabiegów. W trakcie pracy skupia się na łagodzeniu zarówno fizycznych, jak i psychicznych objawów abstynencyjnych. Nie tylko osłabia u pacjentów nieznośny głód narkotykowy – przywraca równowagę biochemiczną organizmu.

Osoby borykające się z typowymi symptomami odstawienia amfetaminy cierpią na stany lękowe oraz depresyjne, w tym myśli samobójcze. Pojawia się u nich apatia, znaczny spadek koncentracji oraz pogorszenie samopoczucia. Miewają problemy z przeżywaniem pozytywnych emocji (tzw. anhedonia). Prócz tego odczuwają rozdrażnienie, bywają nerwowe oraz osłabione. Do objawów związanych z odstawieniem narkotyku zalicza się także ból głowy, wzmożony apetyt oraz rozregulowanie rytmu snu. Uzależniony może odczuwać senność do tego stopnia, że po położeniu się do łóżka będzie w stanie przespać dobę lub dłużej (nawet dwa dni).

Czytaj więcej

Detoks po amfetaminie – kiedy się zgłosić?

Podobnie jak w przypadku odtruwania alkoholików po tzw. ciągach, detoks amfetaminowy polega na usunięciu z organizmu pozostałości substancji wywołującej uzależnienie. Pacjenci zgłaszają się do placówek, kiedy nie są w stanie samodzielnie poradzić sobie z objawami odstawienia. Profesjonalnie przeprowadzone odtrucie przynosi im ulgę. Warto jednak podkreślić, że poprawa samopoczucia to dobry początek w trudnej walce z nałogiem. Zapewniamy pomoc potrzebującym – konsultacje ze specjalistami, w tym z psychoterapeutą. Po wzmocnieniu organizmu można przejść do kolejnego etapu, czyli terapii.

Po jakim czasie następuje poprawa samopoczucia? To uzależnione od szeregu czynników. Wpływ na tempo powrotu do równowagi (fizycznej oraz psychicznej) ma przede wszystkim stan zdrowia narkomana, ilość przyjętej używki oraz czas przebywania pod jej wpływem. W innym czasie dojdzie do siebie człowiek, który dopiero zaczął wchodzić w nałóg, a detoks rozpoczął po przyjęciu zbyt dużej dawki; w innym ten, który nadużywa amfetaminy od lat.

Detoks amfetaminowy – przebieg procedury

Na detoks narkotykowy w Warszawie przyjmujemy osoby w różnym wieku, dorosłe kobiety oraz mężczyzn, jak również młodzież. Każdorazowo zabieg poprzedza dokładna diagnostyka. Pakiet badań ma na celu pozyskanie danych na temat przyjmowanej substancji, jej ilości, czasu etc. Specjaliści muszą dowiedzieć się jak najwięcej o zaawansowaniu nałogu oraz stanie, w którym znajduje się dany pacjent, do którego przyjechali. Na podstawie zdobytych informacje lekarz podejmuje decyzję o środkach, które należy wdrożyć.

W trakcie detoksu po amfetaminie pacjentowi podaje się odpowiednie środki farmakologiczne. Ich zadanie polega na uregulowaniu procesów biochemicznych organizmu, uzupełnieniu elektrolitów, soli mineralnych oraz witamin. Dzięki temu ciało uzależnionego łatwiej się regeneruje. Jeżeli lekarz uzna to za konieczne, wśród podawanych leków znajdą się preparaty osłabiające objawy odstawienia narkotyku, np. środki przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwskurczowe. Mogą to być także leki regulujące ciśnienie albo nasenne. Przede wszystkim pacjent otrzymuje substancje łagodzące odczucie głodu narkotykowego. Muszą być stosowane wyłącznie pod ścisłym nadzorem lekarskim, gdyż niektóre środki z tej kategorii mają silne działanie uzależniające (np. metadon).

Wdrażana podczas odtrucia narkotykowego w Warszawie farmakoterapia wspomaga proces powrotu do równowagi (oczyszczania organizmu). Nie bez znaczenia pozostaje izolacja chorego od amfetaminy – samej używki, współuzależnionych znajomych, miejsc oraz sytuacji związanych z przyjmowaniem narkotyku. Warto podkreślić, że przy odstawieniu zachodzą intensywne przemiany na poziomie biochemicznym. Dodatkowo towarzyszą im dolegliwości, których narkoman nie byłby w stanie załagodzić bez wsparcia z zewnątrz. Rozsądnym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest jak najszybsza reakcja na dolegliwości i poddanie detoksowi pod kontrolą medyczną. W takiej sytuacji chory trafia pod całodobowy ścisły nadzór medyczny. Zespół lekarski dobiera, a następnie reguluje dawkowanie mu leków. Ponadto na bieżąco monitoruje jego stan, co pozwala m.in. na szybką reakcję w razie wystąpienia niepokojących symptomów. W sytuacji, w której chory nie jest w stanie opuścić domu, najlepszym rozwiązaniem jest dojazd lekarza i pielęgniarki bezpośrednio do niego i natychmiastowa pomoc.

Detoks narkotykowy Warszawa

Pacjent otrzymuje pomoc medyczną oraz psychoterapeutyczną. To niezwykle ważne dla kogoś, kto chce przejść odtrucie narkotykowe. Warszawa to miasto, w którym oferujemy takie usługi osobom z problemem nałogu. Można się do nas zwrócić w przypadku uzależnienia od amfetaminy, a także od innych substancji. Udzielamy wsparcia, przykładając starań, aby chorzy czuli się u nas w pełni komfortowo. Gwarantujemy intymną atmosferę, a przede wszystkim dyskrecję. Wykazujemy się dużym wyczuciem oraz empatią.

Od początku działalności Alkater pomogliśmy rzeszom ludzi borykających się z narkomanią. Mamy duże doświadczenie w przeprowadzaniu zabiegów takich jak detoks narkotykowy Warszawa oraz okoliczne miejscowości stanowią obszar, w którym działamy od wielu lat. Istnieje możliwość dojazdu nawet do miejsc oddalonych o 100 km od centrum Warszawy. Dojeżdżamy bezpośrednio do domu chorego. Lekarz oraz pielęgniarka podają substancję detoksykujące organizm, po wcześniejszym wykonaniu badań.