Wszycie Esperalu

Wszywka alkoholowa z Alkater

Przebieg leczenia uzależnienia alkoholowego może przebiegać różnymi torami. Część osób decyduje się na kurację odtruwania od alkoholu połączoną z późniejszą psychoterapią, inni korzystają z możliwości wszycia esperalu.

Czym jest Esperal i zaszycie alkoholowe?

Esperal jest środkiem bardzo często stosowanym podczas leczenia alkoholizmu, który zawiera substancję czynną tzw. disulfiriam (organiczny związek chemiczny). Związek wpływa na zaburzenie metabolizmu alkoholu w organizmie i wywołuje nieprzyjemne reakcje alergiczne po spożyciu. Poprzez zahamowanie działania enzymu (dehydrogenazy aldehydowej) przyczynia się do wywołania objawów zatrucia.

Wszywka alkoholowa z Alkater

Wszywanie Esperalu Warszawa

Jak Esperal stosowany jest w leczeniu alkoholizmu? 

Wykorzystywanie środków z disulfiramem zaliczane jest do terapii awersyjnej w kuracji uzależnień. Podanie substancji wywołuje niepożądaną, niekiedy bolesną reakcję organizmu. Do reakcji między wszywką alkoholową, a alkoholem dochodzi po około 5-15 minutach od spożycia. Obawa przed taką sytuacją, lęk przed przykrymi dolegliwościami może przyczynić się do powstrzymania od konsumpcji napojów wyskokowych.

Na terenie Polski leczenie z wykorzystaniem tej metody wymaga zgody pacjenta i odbywa się pod kontrolą lekarza. Samo wszycie Esperalu jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym. W Alkater proponujemy konsultacje, zarówno dla osób rozważających zabieg, jak i dla tych, które mają go już w organizmie oraz potrzebują porady lekarza. Konsultacje są bardzo ważnym elementem, które towarzyszą zabiegowi takiemu jak zaszycie alkoholowe. Mieszkańcy Warszawy i okolic mogą liczyć w takich przypadkach na naszych specjalistów.

Osoby, które zdecydowały się na ten rodzaj terapii, powinny znajdować się pod stałą, specjalistyczną opieką medyczną. Ważne jest także uczestnictwo w psychoterapii uzależnień. Sam zabieg jest tylko pomocnym narzędziem w trudnym procesie leczenia. Po okresie abstynencji, będącym wynikiem strachu przed reakcją Esperalu na alkohol, pacjenci często wracają do wcześniejszego trybu życia. Właśnie dlatego przed podjęciem decyzji o poddaniu się temu zabiegowi konieczne jest skonsultowanie się ze specjalistą.

Specjaliści w dziedzinie uzależnień

Przeciwwskazania do zabiegu wszycia Esperalu

  • nadwrażliwość na disulfiram
  • stan nietrzeźwości lub wcześniejsze (24 – 48h) spożycie alkoholu
  • wcześniejsze stosowanie paraldehydu lub metronidazolu
  • niewydolność obwodowa krążenia
  • niewydolność serca, zawał serca
  • niedokrwienna choroba
  • zapalenie nerwu wzrokowego
  • próby samobójcze i zaburzenia psychiczne
Wszywanie Esperalu Warszawa

Zabieg wszycia Esperalu (Disulfiramu) to jedna z wielu metod zwalczania problemu alkoholowego. Jej zadanie polega na zniechęcaniu ludzi dotkniętych nałogiem do sięgnięcia po alkohol poprzez wywoływanie określonych reakcji organizmu. Z tego powodu terapię określa się jako awersyjną (odstraszającą). W odróżnieniu od USA, Wielkiej Brytanii oraz kilku europejskich państw, w których leczeni przyjmują pigułki doustnie, w Polsce Esperal ma postać tabletek zamieszczanych pod skórą. Procedurę zamieszczenia wszywki alkoholowej wykonują chirurdzy, przyjmujący chętnych zarówno w dużych aglomeracjach, jak i w mniejszych miejscowościach. Jeżeli członek Państwa rodziny lub ktoś bliski wymaga wszycia Esperalu, Warszawa jest miastem, w którym działa mnóstwo placówek specjalizujących się w tego typu zabiegach.

Wszywka alkoholowa

Dla sporej grupy nałogowców rolę ostatniej deski ratunku odgrywa wszywka alkoholowa Warszawa, podobnie jak inne nowoczesne metropolie, pomaga im odzyskać równowagę życiową. Polscy lekarze wszczepiają Esperal pod skórę pod łopatką lub w okolicach pośladka, a podana dawka stopniowo rozpuszcza się w organizmie. Implantację poprzedza przeprowadzenie detoksu – oczyszczenie ciała pacjenta z ewentualnych resztek alkoholu ma olbrzymie znaczenie dla jego samopoczucia i zdrowia. Kolejny etap wizyty to rozmowa chirurga z chorym, mająca na celu uświadomienie uzależnionemu ryzyka, jakie wiąże się ze spożywaniem alkoholu przy tabletce. Osobom zdecydowanym na podjęcie terapii awersyjnej i wszycie Esperalu w Warszawie, Alkater zapewnia profesjonalną opiekę wykwalifikowanych specjalistów. Podopieczni zespołu Alkater mają gwarancję indywidualnego podejścia oraz pełnej dyskrecji.

Lekarz każdorazowo wcześniej upewnia się, że chory, dokładnie rozumie zasady kuracji z użyciem wszywki. Poddanie się implantacji Esperalu jest dobrowolne – wymaga bezwarunkowej akceptacji. Borykający się z nałogiem musi wiedzieć, jakie poniesie konsekwencje, jeśli mimo zaszytej pod skórą tabletki złamie się w swoich postanowieniach i sięgnie po butelkę. Każdy, kto zapisze się na Esperal w Warszawie, otrzyma szczegółowe informacje o działaniu preparatu oraz wsparcie zarówno w trakcie leczenia, jak i po usunięciu leku.

Czytaj więcej

Po uzyskaniu zgody na przystąpienie do procedury lekarz podaje pacjentowi znieczulenie miejscowe i po ok. 20 minutach przechodzi do właściwego etapu implantacji. Wykonuje niewielkie nacięcie w obszarze zabiegowym i umieszcza wszywkę alkoholową w mięśniu, kilka centymetrów pod powięzią. Lokalizacja leku uniemożliwia alkoholikowi samodzielne wydobycie tabletki. Ostatni krok to założenie szwów, które należy usunąć po ok. 10 dniach (jeżeli nie są rozpuszczalne).

Esperal Warszawa – szybki zabieg o przedłużonym działaniu

Disulfiram Esperal zaimplantowany u człowieka dotkniętego problemem uzależnienia pozostaje pod skórą przez kilka miesięcy (najczęściej przez 8-12). Działa przez cały okres, ale w żaden sposób nie wpływa na samopoczucie chorego – o ile ten zachowuje trzeźwość. W przeciwnym wypadku nawet najmniejsza ilość spożytego alkoholu wywoła szereg objawów towarzyszących zatruciu alkoholem octowym. Do pierwszych symptomów należą bóle głowy, mdłości i zawroty, które mogą w szybkim tempie przerodzić się w wymioty, kołatanie serca oraz trudności z oddychaniem.

Już po dziesięciu minutach od przyjęcia dawki alkoholu uzależniony może odczuwać spadek ciśnienia, jak również zaobserwować u siebie przyspieszenie bicia serca, nadmierną potliwość czy napady lęku. Dolegliwości nierzadko utrzymują się przez kilka kolejnych godzin.

Wszycie Esperalu Warszawa w domu chorego

Tym, którzy chcieliby prewencyjnie zastosować u siebie Esperal Warszawa gwarantuje dostęp do kadry medycznej z szeroką wiedzą i doświadczeniem zawodowym. W stolicy pracują specjaliści wykazujący duże zrozumienie i empatię wobec borykających się z chorobą alkoholową.

Na tle licznych firm Alkater wyróżnia się ofertą kompleksowej pomocy w ramach walki z nałogiem. Poza wszczepianiem wszywki alkoholowej w Warszawie zapewnia merytoryczne wsparcie – informacje o tym, jak przetrwać trudną sytuację oraz zdobyć motywację do podjęcia terapii z wykorzystaniem Esperalu. Ponadto Alkater oferuje wykonanie zabiegu z dojazdem do domu uzależnionego. Ambulatoryjnie wykonany zabieg w domu jest szybką reakcją na stan, w którym znajduje się chory.  Umożliwia to także uzależnionemu odpoczynek po zabiegu oraz przeczekanie reakcji organizmu w domowych warunkach.

Implantacja disulfiramu to prosta procedura mająca swoich zwolenników oraz przeciwników. Pierwsi widzą jej skuteczność w najważniejszym, początkowym etapie wychodzenia z nałogu. Z kolei drudzy upatrują we wszywce niezdrowej formy kontroli, odstraszacza, z którym alkoholicy walczą w chwilach słabości bez względu na konsekwencje. Przy czym zarówno jedni, jak i drudzy muszą docenić dobrowolność jej zastosowania. Wszyscy, którzy zapisują się do nas na wszycie Esperalu w Warszawie, robią to z własnej nieprzymuszonej woli.

Wszywka alkoholowa Warszawa

Na początek warto podkreślić, że człowiek posiadający wszywkę potrzebuje wsparcia otoczenia. Choroba alkoholowa ma negatywny wpływ nie tylko na samego alkoholika, lecz również na jego rodzinę. Rozwiązaniem może być wszywka alkoholowa. W Warszawie wystarczy zadzwonić do naszej placówki, aby umówić się na zabieg.

Kiedy nałogowiec zdecyduje się na poddanie implantacji, jego zachowanie może ulec zmianie. Nie zawsze spotyka się to ze zrozumieniem bliskich. Bywają zdezorientowani, a nierzadko nie chcą dopuścić do siebie świadomości, że powinni traktować go inaczej. Jeżeli nie okażą mu akceptacji, będą go krytykować czy utrudniać mu wyzbycie się złych nawyków, może się zniechęcić, a wtedy nie pomoże wszycie Esperalu Warszawa to miejscowość, w której nasi specjaliści przyjmują osoby będące w takich sytuacjach.

Esperal w Warszawie – co jeśli brak wsparcia w rodzinie?

Niestety, lekarze znają przypadki, w których rodzina, przyjaciele lub znajomi od kieliszka nie akceptują nowego, trzeźwego oblicza alkoholika. Przykładają wszelkich starań, aby wyperswadować mu zaszycie alkoholowe w Warszawie. Kiedy im się nie udaje, skupiają się na stwarzaniu szeregu okazji do picia, wyśmiewają jego odmowy lub złe samopoczucie po spożyciu. Niejednokrotnie tak postępujący bliscy doprowadzają do rezygnacji z Esperalu.

Czasami alkoholik pojawia się w gabinecie z żądaniem usunięcia tabletek, a niekiedy pozbywa się ich samodzielnie domowymi metodami. Jeszcze inne rozwiązanie to odliczanie dni do końca terapii. Chory nie tylko odmawia w niej udziału – nie może się doczekać powrotu do dawnego stylu życia. Wybiera łatwiejsze według niego wyjście. Potrzeba naprawdę wiele samozaparcia, aby w szkodliwym środowisku wytrwać w swoim postanowieniu oraz utrzymać abstynencję.

Tym, którzy zastanawiają się nad sensem wszycia Esperalu Warszawa ma dużo do zaoferowania. Przede wszystkim to możliwość rozmowy z wykwalifikowanymi lekarzami specjalizującymi się w pomocy uzależnionym.

Zaszycie alkoholowe Warszawa – co po wszywce?

Zachęcamy do kontaktu osoby borykające się z problemem choroby alkoholowej. Świadczymy usługi wszycia Esperalu w Warszawie, a także udzielamy psychologicznego wsparcia. Chętnie wyjaśniamy zagadnienia związane z leczeniem alkoholizmu. Możemy przybliżyć metodę implantacji disulfiramu, jego działanie oraz zalety. Prócz tego przekazujemy pacjentom wiedzę na temat postępowania po zakończeniu terapii. Jeżeli biorą Państwo pod uwagę implantację Esperalu Warszawa to miejsce, w którym na Was czekamy.

Najczęściej zadawane pytania

Tych, którzy zdecydują się na wszywkę alkoholową, zapewne interesuje, jak długo trwa zabieg wszycia esperalu. Cała procedura trwa około 30 minut i przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym.
Jeśli chodzi o esperal, działanie tego leku polega na zniechęceniu osoby uzależnionej do spożycia alkoholu. Dzieje się tak na skutek nieprzyjemnej reakcji organizmu, która występuje już po ok. 10 minutach po złamaniu postanowienia dotyczącego abstynencji. To, jak działa esperal, powoduje, że tego typu terapię nazywa się awersyjną, czyli odstraszającą.