O nas

O Alkater
Kim jesteśmy?

Alkater

Alkater to zespół lekarzy i pielęgniarek, którzy od wielu lat zajmują się leczeniem uzależnień od alkoholu i narkotyków. Terapia uzależnień (alkoholowa jak i narkotykowa) prowadzona przez naszych specjalistów w Warszawie przynosi niesamowite efekty.

W Warszawie udzielamy wszelkiej pomocy w tym zakresie. Informujemy o sposobach radzenia sobie w tej trudnej sytuacji i proponujemy różne sposoby zmotywowania osoby uzależnionej do podjęcia leczenia.

Podczas leczenia uzależnień, nasi pacjenci mogą liczyć na pełną dyskrecję.

Poznaj nas bliżej

Kto tworzy zespół Alkater.pl?

Teresa Bogdanow

Teresa Bogdanow

Skończyła liceum medyczne pięcioletnie na ul. Ciołka nr 1. Pracę rozpoczęła w 1981 roku w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na ul Sobieskiego 1/9 w Warszawie. Od 88 roku do 94 czerwca była oddziałową na oddziale leczenia uzależnień. Od 90 roku zajmuje się detoksami w domu pacjenta. W 2006 roku założyła firmę Alkater, której jest właścicielem i która działa do dziś.

mgr Weronika Hankowska

mgr Weronika Hankowska

Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku położnictwo oraz specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.  Odbyła wolontariat na oddziale położniczym i w poradni laktacyjnej Szpitala św. Zofii w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się leczeniem uzależnień od alkoholu i narkotyków kobiet.

Autor

dr Daniel Myśliński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz uczestnik programu "Erasmus", który spędził czas na studiach na Uniwersytecie w Murcji (Hiszpania) oraz odbył trzymiesięczny staż na oddziale chirurgii naczyniowej i kardiochirurgii w szpitalu uniwersyteckim imienia Carlosa Haya w Maladze (Hiszpania). Specjalizuje się w dziedzinie chirurgii naczyniowej i posiada szkolenia z zakresu diagnostyki naczyń krwionośnych za pomocą ultrasonografii z zastosowaniem dopplera. W Alkater przeprowadza detoks oraz zajmuje się wszywaniem Esperalu.W wolnym czasie dr Myśliński chętnie wyjeżdża w góry, aby uprawiać ulubiony sport - narciarstwo

Ratownik medyczny Marcin Błaszczyk

Marcin Błaszczyk

Ukończył Wyższą Szkołę Rehabilitacji przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. Obecnie pracuje jako ratownik pogotowia ratunkowego. W zespole Alkater pełni rolę ratownika medycznego.

Specjaliści w dziedzinie uzależnień

Pytania i odpowiedzi

Osobom chcącym rozpocząć leczenie (odwyk narkotykowy lub alkoholowy) oferujemy wizytę domową, podczas której przeprowadzamy pełną terapię uzależnień. Najważniejszym elementem terapii jest proces oczyszczenia organizmu z toksyn, tzw. detoks, który ma na celu odtrucie organizmu po spożyciu nadmiernej ilości szkodliwych substancji. Odtruwanie alkoholowe to pierwszy krok, bez którego pacjent nie może rozpocząć kolejnego etapu walki z uzależnieniem. Dlatego też, terapia alkoholowa musi być wykonywana kompleksowo.

Podczas wizyt domowych przeprowadzamy pełną terapię uzależnień. Warszawa jest głównym rejonem naszych działań, w których najistotniejszym elementem jest proces oczyszczenia organizmu z toksyn, tzw. detox. Działanie to ma na celu odtrucie po spożyciu nadmiernej ilości szkodliwych substancji.

W przypadku zatrucia alkoholem albo narkotykami przeprowadzamy detoksykację. Oferowany przez nas sposób leczenia odbywa się w domu pacjenta. Działamy na obszarze Warszawy oraz w promieniu do 100 km od stolicy. Na pierwsze spotkanie z pacjentem przyjeżdża lekarz. Podczas dalszej kuracji pacjent ma stały dostęp do usług pielęgniarki, a w razie potrzeby – do pomocy lekarskiej. Wszystko to, po to, aby pacjent posiadał ciągłą opiekę podczas odwyku alkoholowego lub narkotykowego.

Aby leczenie uzależnienia odniosło pożądany efekt, konieczna jest również odpowiednia psychoterapia. Naszym pacjentom oferujemy korzystanie z pomocy psychoterapeutycznej podczas kuracji. Spotkania ze doświadczonym specjalistą odbywają się w komfortowych i sprzyjających rozmowie warunkach.

Pacjenci, którzy chcą się podjąć się leczenia alkoholizmu, mogą skorzystać z zabiegu wszycia esperalu. Jest to lek, który po spożyciu alkoholu powoduje bardzo nieprzyjemne skutki uboczne. Działa na zasadzie blokady psychicznej. Zabieg wykonywany jest w domu pacjenta.

Proces odtruwania organizmu z substancji psychoaktywnych i  alkoholu trwa kilka dni. Proces oczyszczania organizmu jest wspierany przy pomocy leków objawowych i psychotropowych. Jednak jest to dopiero pierwszy krok – powrót do stanu „trzeźwości” oraz osiągnięcie efektu finalnego wymagają dłuższego czasu.

Alkater zapewnia swoim pacjentom stały dostęp do pomocy lekarskiej oraz pielęgniarskiej, ale powodzenie i skuteczność terapii zależy wyłącznie od rzeczywistych chęci pacjenta. Stwarzamy korzystne warunki oraz oferujemy specjalistyczną opiekę, która zwiększa szansę na zmianę trybu życia pacjenta. Leczenie alkoholizmu i innych uzależnień jest procesem, który często wymaga czasu, dlatego zapewniamy zwolnienia lekarskie na cały okres terapii uzależnień w Warszawie.

Podjęcie decyzji o leczeniu musi nastąpić natychmiast po stwierdzeniu problemu, aby zminimalizować szkody, które substancje chemiczne wywołują w organizmie i psychice osoby uzależnionej. Dlatego tak ważne jest, żeby reakcja nastąpiła w porę.

Terapia uzależnień, którą prowadzimy w Warszawie, dotyczy zarówno odwyku narkotykowego, jak i alkoholowego. W każdym przypadku trzeba zwrócić uwagę na inne rzeczy. Do niepokojących sygnałów świadczących o problemie narkotykowym można zaliczyć: znalezienie przedmiotów mogących służyć do zażywania używek, substancje o nieznanym pochodzeniu i działaniu, znaczące zmiany w zachowaniu czy problemy z koncentracją.

U osób, które wymagają terapii alkoholowej można zaobserwować większe zapotrzebowanie na alkohol, luki w pamięci, spożywanie trunków w sytuacjach niedozwolonych (np. w pracy, podczas ciąży), a także usprawiedliwianie częstych stanów upojenia.

Według danych Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (PARPA) terapia alkoholowa powinna objąć nawet 900 tysięcy osób w Polsce. Liczba niewątpliwie pokazuje skalę problemu. Za brak leczenia często odpowiada spowszednienie i bagatelizowanie skutków nadmiernego picia. Dzieje się tak również z powodu zachowywania pozorów normalnego funkcjonowania osób uzależnionych – nierzadko są w stanie normalnie pracować oraz utrzymywać związki i życie towarzyskie.

Terapia alkoholowa w Warszawie jest ogólnodostępna, dlatego warto zareagować jak najszybciej.

W Warszawie udzielamy wszelkiej pomocy w tym zakresie. Informujemy o sposobach radzenia sobie w tej trudnej sytuacji i proponujemy różne sposoby zmotywowania osoby uzależnionej do podjęcia leczenia.

Masz inne pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami.

Dlaczego warto nam zaufać?

Alkater to:

Doświadczenie

Wykwalifikowany zespół

Indywidualne terapie

Pełna dyskrecja

Skuteczne leczenie

Gwarancja satysfakcji