Odwyk Warszawa

Skontaktuj się z nami o każdej porze (całodobowo) ws. odwyku w Warszawie:

  Odwyk Warszawa

  Najczęściej zadawane pytania dotyczące odwyku

  Koszt odwyku może znacznie się różnić w zależności od kraju, regionu, typu ośrodka i długości pobytu. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Skontaktuj się z nami i poznaj warunki.

  Długość pobytu na odwyku może się różnić w zależności od potrzeb i stanu zdrowia pacjenta, rodzaju odwyku oraz programu terapeutycznego. Często trwa od kilku tygodni do kilku miesięcy, ale może również trwać dłużej.

  Odwyk to proces leczenia osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych lub innych zachowań uzależniających. Celem odwyku jest odciążenie organizmu od szkodliwych substancji, opanowanie objawów abstynencyjnych oraz wykształcenie umiejętności radzenia sobie z nałogiem i zapobieganie nawrotom uzależnienia. Odwyk może odbywać się w szpitalach, ośrodkach terapeutycznych, klinikach odwykowych lub pod nadzorem specjalisty w domu.

  Odwyk zwykle składa się z kilku etapów, takich jak ocena pacjenta, detoksykacja, terapia psychologiczna oraz terapia grupowa. Podczas odwyku pacjent jest odciążany od szkodliwych substancji, opanowuje objawy abstynencyjne oraz wykształca umiejętności radzenia sobie z nałogiem. Forma odwyku zależy od typu ośrodka i programu terapeutycznego.

  Nasi lekarze przeprowadzający odwyk w Warszawie

  Teresa Bogdanow

  Teresa Bogdanow

  Skończyła liceum medyczne pięcioletnie na ul. Ciołka nr 1. Pracę rozpoczęła w 1981 roku w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na ul Sobieskiego 1/9 w Warszawie. Od 88 roku do 94 czerwca była oddziałową na oddziale leczenia uzależnień. Od 90 roku zajmuje się detoksami w domu pacjenta. W 2006 roku założyła firmę Alkater, której jest właścicielem i która działa do dziś.

  mgr Weronika Hankowska

  mgr Weronika Hankowska

  Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku położnictwo oraz specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.  Odbyła wolontariat na oddziale położniczym i w poradni laktacyjnej Szpitala św. Zofii w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się leczeniem uzależnień od alkoholu i narkotyków kobiet.

  Autor

  dr Daniel Myśliński

  Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz uczestnik programu "Erasmus", który spędził czas na studiach na Uniwersytecie w Murcji (Hiszpania) oraz odbył trzymiesięczny staż na oddziale chirurgii naczyniowej i kardiochirurgii w szpitalu uniwersyteckim imienia Carlosa Haya w Maladze (Hiszpania). Specjalizuje się w dziedzinie chirurgii naczyniowej i posiada szkolenia z zakresu diagnostyki naczyń krwionośnych za pomocą ultrasonografii z zastosowaniem dopplera. W Alkater przeprowadza detoks oraz zajmuje się wszywaniem Esperalu.W wolnym czasie dr Myśliński chętnie wyjeżdża w góry, aby uprawiać ulubiony sport - narciarstwo

  Ratownik medyczny Marcin Błaszczyk

  Marcin Błaszczyk

  Ukończył Wyższą Szkołę Rehabilitacji przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. Obecnie pracuje jako ratownik pogotowia ratunkowego. W zespole Alkater pełni rolę ratownika medycznego.

  Serdecznie polecam! Bardzo kompetentny zespół. Fachowe i profesjonalne podejście do pacjentka.
  Marta Makos
  Marta Makos
  2022-02-18
  Bardzo dobry kontakt i szybka pomóc nie za miliony.
  Ula Krasnoludek
  Ula Krasnoludek
  2022-01-30
  Bardzo dobry kontakt i sprawne leczenie. Polecam!
  Weronika Hankowska
  Weronika Hankowska
  2021-09-08
  Polecam z całego serca! Cały zespół jest niezwykle kompetentny i pomocny. Działają na korzyść pacjenta nawet w kwestii terminów.
  Paulina Błaszczak
  Paulina Błaszczak
  2021-08-24
  fachowo i profesjonalnie
  Maria Żukowska
  Maria Żukowska
  2020-09-28
  Bardzo profesjonalna pomoc. Mój brat walczył z uzależnieniem od lat. Już trafiliśmy nadzieję aż trafiliśmy na tą firmę. Podchodzą do pacjenta indywidualnie. Nie wrzucają wszystkich do jednego worka. Polecam.
  hubert Hanuwka
  hubert Hanuwka
  2020-02-02
  Pełen profesjonalizm.
  Patryk Hankowski
  Patryk Hankowski
  2019-05-12

  Problemy z alkoholem mogą znacznie zaburzać codzienne funkcjonowanie i relacje z bliskimi. Osoba uzależniona nie zawsze zdaje sobie sprawę z tego, że potrzebuje szybkiej pomocy. Często motywacją do działania jest wizja utraty wszystkiego, co w życiu najważniejsze – rodziny, pracy, domu itp. Nigdy nie jest za późno na to, aby zawalczyć o siebie i postawić na odwyk przeprowadzany z pomocą specjalistów! Przyjrzyjmy się temu, na czym polega odwyk alkoholowy lub narkotykowy i jakie daje efekty. Kiedy warto postawić na profesjonalną pomoc? Czym jest odwyk alkoholowy/narkotykowy?

  Czym jest odwyk?

  Czym cechuje się odwyk? Okazuje się, że jest to proces leczenia osób uzależnionych od różnych substancji psychoaktywnych. Takie działanie ma na celu odciążyć organizm od negatywnych substancji, opanować objawy odstawienia alkoholu i wspomagać radzenie sobie z nałogiem. Niezwykle ważne jest to, że odwyk może odbywać się nie tylko w szpitalach, lecz także w klinikach odwykowych, ośrodkach terapeutycznych lub w domu pod okiem specjalisty. 

  Jak długo trwa leczenie uzależnienia? Pamiętajmy o tym, że długość odwyku jest różna i zależy głównie od stanu zdrowia danej osoby oraz jej potrzeb. Ponadto, trzeba mieć na uwadze wybrany rodzaj odwyku i programu terapeutycznego. Pacjenci najczęściej korzystają z odwyku w okresie od kilku tygodni do kilku miesięcy lub dłużej. Trzeba się nastawić na to, że to rozwiązanie wymaga dużego zaangażowania i cierpliwości ze strony pacjenta. Ile zapłacimy za takie usługi? Faktem jest, że koszt odwyku może zależeć od regionu, kraju i długości pobytu. Aby wyjaśnić wszelkie wątpliwości, warto skontaktować się ze specjalistami. 

  Leczenie uzależnień

  Jak można wyleczyć uzależnienie? Specjaliści oferują skorzystanie z wszywki alkoholowej lub narkotykowej oraz odtruwania organizmu. Na początku sprawdźmy, na czym polega wszywka. W tym wypadku stosuje się esperal, czyli specjalny środek wykorzystywany podczas leczenia alkoholizmu. Posiada on substancję czynną, która ma za zadanie zaburzać metabolizm alkoholu w organizmie i wywoływać przykre reakcje alergiczne po zażyciu trunku. Zahamowanie działania enzymu sprawia, że dochodzi do niepożądanych objawów zatrucia. To z kolei daje szansę na zmniejszenie ryzyka sięgania po alkohol. 

  Nie zapominajmy także o detoksie, który jest często niezbędnym etapem leczenia uzależnienia. Czym jest detoks? Inaczej mówiąc, jest to odtruwanie organizmu z toksyn. Powstają one przez częste spożywanie substancji psychoaktywnych. W trakcie odtruwania uzupełniane są niedobory witaminowe i podawane są lekarstwa w razie konieczności. Skutki odstawienia nie są przyjemne, jednak ich przezwyciężenie daje ogromną satysfakcję. 

  Jak widzimy, odwyk obejmuje wiele różnorodnych form leczenia, które są dobierane indywidualnie, zgodnie z oczekiwaniami pacjenta. Poszukując wsparcia tego typu, warto mieć na uwadze profesjonalne ośrodki i doświadczonych ekspertów, którzy doskonale wiedzą, jak nam pomóc. Gdy uświadomimy sobie problem, możemy ruszać dalej i walczyć o lepsze życie. 

  Komplikacje z alkoholem niestety dotyczy wielu osób. Jeśli chcesz z tym skończyć, postaw na odwyk alkoholowy, który znajdziesz w naszej ofercie. Dokładamy wszelkich starań, aby każdy klient był zadowolony z usług. Bardzo dobrze wiemy, że walka z alkoholizmem bywa trudna i wymagająca, dlatego nie wahaj się prosić o wsparcie. Z nasza pomocą na nowo odzyskasz radość z życia i będziesz wolny od uzależnienia. 

  Odwyk Warszawa

  Odwyk w Warszawie to dobra propozycja dla każdego, kto chce odmienić swoje życie i rozprawić się z alkoholizmem lub uzależnieniem od narkotyków. Zapewniamy wizytę domową, podczas której przeprowadzamy terapię uzależnień. Pierwszym krokiem jest detoks, czyli oczyszczenie organizmu z toksyn. Następnie odwyk alkoholowy może bazować na detoksykacji i dalszej kuracji. W razie potrzeby, możesz liczyć na profesjonalną pomoc lekarza. W trakcie odwyku przez cały czas masz ciągłą opiekę, dlatego możesz czuć się bezpiecznie. 

  Odwyk alkoholowy i narkotykowy

  Proponujemy odwyk narkotykowy i alkoholowy, który opiera się na kilku kwestiach. Wiele zależy od Twoich oczekiwań i tego, jakie kuracje zostają dobrane. Posiadamy doświadczenie w tej kwestii i zatrudniamy profesjonalistów w swojej dziedzinie. Już teraz sprawdź, dlaczego odwyk w Warszawie jest tak dobrym rozwiązaniem. Nie musisz nawet wychodzić z domu, aby zawalczyć o lepsze życie dla siebie i swojego otoczenia. Przyznanie się do problemu jest pierwszym krokiem – potem pozostaje wsparcie specjalistów i własne samozaparcie.