Leczenie uzależnień

Ile razy można wszyć esperal?

Esperal można wszyć kilkukrotnie. Chorzy mogą wszywać wszywkę alkoholową do swojego ciała więcej niż raz, ale muszą mieć na uwadze czas jej działania i skuteczność. Ostateczną decyzję dotyczącą liczby wszyć podejmuje lekarz.

Po jakim czasie można ponownie wszyć esperal?

Po upływie około 8 miesięcy można rozważyć ponowne wszyć Esperalu. Zwykle zaleca się, aby zabieg był powtarzany nie wcześniej niż po tym czasie. Decyzja o kolejnej wszywce zależy od indywidualnej sytuacji pacjenta i postępów w terapii. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem, który będzie mógł ocenić, czy ponowne wszywanie Esperalu jest odpowiednie w danym przypadku.

Czy kolejne wszycie esperalu nadal działa?

Tak, kolejne wszywanie Esperalu nadal może działać. Zazwyczaj Esperal działa przez około 8 miesięcy Jednak ostateczną decyzję dotyczącą kolejnego wszywania Esperalu podejmuje lekarz, biorąc pod uwagę indywidualną sytuację pacjenta i postępy w terapii Ważne jest skonsultowanie się z lekarzem, który będzie mógł ocenić, czy ponowne wszywanie Esperalu jest odpowiednie w danym przypadku.

mgr Weronika Hankowska

Autor: mgr Weronika Hankowska

Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku położnictwo oraz specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.  Odbyła wolontariat na oddziale położniczym i w poradni laktacyjnej Szpitala św. Zofii w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się leczeniem uzależnień od alkoholu i narkotyków.

Artykuły, które mogą Cię zainteresować: