Osoby uzależnione od alkoholu często nie zdają sobie sprawy, że ich choroba dotyka całą rodzinę. Warto jak najszybciej zawalczyć o siebie, szukając pomocy u lekarzy i specjalistów. Na uznanie zasługuje wszywka alkoholowa Esperal, która spełnia oczekiwania wielu pacjentów. Poza tym nie zapominaj o psychoterapii, odtruwaniu od alkoholu i innych metodach leczenia. Lekarz w każdym przypadku dobiera indywidualną ścieżkę leczenia, zależną od wielu czynników. Czy Esperal jest bezpieczny? Co się stanie, jak wypijesz alkohol? Kto wszywa Esperal?
Zaszycie alkoholowe
Czy Esperal jest bezpieczny? Okazuje się, że jest to bezpieczne rozwiązanie, które cieszy się sporą popularnością na rynku. To środek stosowany podczas leczenia alkoholizmu, bazujący na specjalnej substancji czynnej. Disulfiram wpływa na zaburzenie metabolizmu alkoholu we krwi, wywołując przykre dolegliwości alergiczne po zażyciu trunku. W efekcie dana osoba musi walczyć z objawami zatrucia.
Kiedy można wszyć Esperal? To dobra opcja w przypadku pacjentów, którzy chcą zwalczyć alkoholizm. Najczęściej wszywka alkoholowa jest stosowana jako uzupełnienie psychoterapii – ma na celu zmniejszać motywację do picia i zwiększać szansę na abstynencję. Ogromne znaczenie ma chęć zmiany stylu życia i wsparcie rodziny oraz lekarzy. W przeciwnym razie nawet najlepsze metody leczenia mogą nie dać pożądanych efektów. Szczególną ostrożność trzeba zachować wtedy, gdy borykasz się z chorobami układu krążenia, wątroby lub nerek. Kto wszywa Esperal? Jest to zadanie dla lekarza, który posiada wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. Cały zabieg trwa ok. 30 minut i jest przeprowadzany z znieczuleniu miejscowym.
Esperal – co się stanie jak wypijesz?
Co się stanie jak wypijesz alkohol po skorzystaniu z wszywki alkoholowej? Istotne jest to, że jego działanie ma zniechęcić daną osobę do spożywania trunków. Już po 10 minutach od sięgnięcia po alkohol odczujesz wiele przykrych objawów. Terapia ta jest nazywana terapią awersyjną (odstraszającą). Jak działa wszywka Esperal? Jak już wiesz, po zażyciu alkoholu powstają nieprzyjemne dolegliwości ze strony organizmu. Pojawiają się:
- mdłości,
- wymioty,
- bóle głowy,
- szybsze bicie serca,
- bóle mięśni itp.
Jest to związane z faktem, że Esperal zaburza proces metabolizowania alkoholu, co z kolei wpływa na gromadzenie się toksycznych produktów przemiany materii w ludzkim organizmie. Zazwyczaj objawy są tak silne, że nie chcesz już kolejny raz zażywać alkoholu. Pamiętaj o tym, że taki stan rzeczy jest niebezpieczny dla Twojego zdrowia, dlatego skonsultuj się ze specjalistą. Dzięki wiedzy o tym, jak działa wszyty Esperal, łatwiej jest podjąć decyzję o tym, czy skorzystać z takiej opcji.
Czy Esperal jest szkodliwy? Ta substancja nie jest szkodliwa dla organizmu, jednakże powinieneś pamiętać o tym, aby nie spożywać alkoholu po zastosowaniu wszywki. Co ciekawe, wszywka alkoholowa może działać od 6 do 12 miesięcy od momentu wszycia. Czas trwania jest jednak zależny od dawki implantu i indywidualnych cech organizmu. Po tym czasie podejmowane jest dalsze leczenie lub ponowna wszywka.
Co jeszcze warto wiedzieć?
Jak działa Esperal po wypiciu alkoholu? Musisz liczyć się z wieloma dolegliwościami ze strony i całego organizmu. Preparat ten jest bardzo często wybierany podczas terapii uzależnień od alkoholu. Najczęściej stosuje się jedną iniekcję podskórną, która może działać do 12 miesięcy. Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz ponownie poprosić specjalistę o wszywkę alkoholową.
Czy Esperal pomaga? Implant tego typu to jedna z wielu metod leczenia alkoholizmu. Jednakże jej skuteczność jest kwestią dyskusyjną. Badacze wskazują, że wszywka alkoholowa może wspomagać osoby, które chcą zachować abstynencję alkoholową i poprawić swój stan zdrowia. Nie jest to jednak gwarancja pełnego wyleczenia z choroby. Trzeba pamiętać także o długotrwałym programie terapeutycznych, obejmującym farmakologię i terapie behawioralną. Jeśli interesujesz się tym zagadnieniem, skontaktuj się ze specjalistami, którzy opracują indywidualny plan leczenia.
Bardzo często pacjenci zastanawiają się także nad tym, jak wygląda wszywka alkoholowa. Najczęściej ma ona postać walcowatych kapsułek lub tabletek, które są wszczepiane pod skórą za pomocą specjalnego narzędzia. Tabletki mają w składzie disulfiram, który przez kolejne miesiące jest stopniowo uwalniany do organizmu pacjenta. Co ciekawe, wielkość oraz ilość implantów są dobierane indywidualnie, zgodnie z zaleceniami lekarza. Jeśli chodzi o kapsułki, mają one kolor brązowy lub biały. Wszywka alkoholowa w każdym przypadku jest wprowadzana przez specjalistę, który doskonale zna się na swojej pracy.
Podsumowując, warto zauważyć, że wszywka alkoholowa Esperal w wielu przypadkach może wspomóc walkę z nałogiem. Osoby uzależnione nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, że swoim zachowaniem wpływają na całą rodzinę. Warto zatem działać jak najszybciej, konsultując się ze specjalistami w celu obrania odpowiedniej ścieżki leczenia uzależnienia od alkoholu.