Esperal Ostrołęka

Uzależnienie od alkoholu to choroba, która postępuje cicho, systematycznie niszcząc zdrowie, relacje i codzienność. W Ostrołęce, podobnie jak w wielu innych miastach, problem ten dotyka wielu osób – nie tylko tych, którzy sięgają po butelkę, ale i ich bliskich. Alkoholizm nie wybiera: dotyczy kobiet i mężczyzn, młodszych i starszych, niezależnie od statusu społecznego. Leczenie wymaga odwagi, determinacji i – co najważniejsze – odpowiedniego wsparcia. Jednym z nowoczesnych i skutecznych sposobów na przerwanie błędnego koła uzależnienia jest zastosowanie wszywki alkoholowej Esperal.

Alkater – ogólnopolska sieć świadcząca profesjonalne usługi leczenia uzależnień – oferuje również terapię Esperalem dla mieszkańców Ostrołęki i okolic. Firma znana z indywidualnego podejścia do pacjenta i wysokiego poziomu opieki medycznej, zapewnia kompleksową pomoc – od konsultacji, przez zabieg, aż po zalecenia terapeutyczne. Dzięki mobilnym usługom, pacjent może przejść procedurę w komfortowych warunkach, bez potrzeby wyjazdu do większego miasta.

W Alkater Esperal to nie tylko tabletka wszyta pod skórę – to symbol nowego etapu. Przełomowy moment, w którym uzależniony podejmuje świadomą decyzję o przerwaniu destrukcyjnego cyklu. Zabieg trwa kilkanaście minut, a jego efekty mogą zmienić życie na długie miesiące. W Ostrołęce coraz więcej osób sięga po tę formę terapii – nie ze strachu, ale z nadziei. I właśnie tę nadzieję oferuje Alkater.

Skontaktuj się z nami o każdej porze ws. wszywania Esperalu w Ostrołęce

    Esperal Mokotów

    Nasi lekarze przeprowadzający zabieg zaszycia Esperalu w Ostrołęce

    Teresa Bogdanow

    Teresa Bogdanow

    Skończyła liceum medyczne pięcioletnie na ul. Ciołka nr 1. Pracę rozpoczęła w 1981 roku w Instytucie Psychiatrii i Neurologii na ul Sobieskiego 1/9 w Warszawie. Od 88 roku do 94 czerwca była oddziałową na oddziale leczenia uzależnień. Od 90 roku zajmuje się detoksami w domu pacjenta. W 2006 roku założyła firmę Alkater, której jest właścicielem i która działa do dziś.

    mgr Weronika Hankowska

    mgr Weronika Hankowska

    Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym na kierunku położnictwo oraz specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa rodzinnego.  Odbyła wolontariat na oddziale położniczym i w poradni laktacyjnej Szpitala św. Zofii w Warszawie. Od wielu lat zajmuje się leczeniem uzależnień od alkoholu i narkotyków kobiet.

    Autor

    dr Daniel Myśliński

    Absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz uczestnik programu "Erasmus", który spędził czas na studiach na Uniwersytecie w Murcji (Hiszpania) oraz odbył trzymiesięczny staż na oddziale chirurgii naczyniowej i kardiochirurgii w szpitalu uniwersyteckim imienia Carlosa Haya w Maladze (Hiszpania). Specjalizuje się w dziedzinie chirurgii naczyniowej i posiada szkolenia z zakresu diagnostyki naczyń krwionośnych za pomocą ultrasonografii z zastosowaniem dopplera. W Alkater przeprowadza detoks oraz zajmuje się wszywaniem Esperalu.W wolnym czasie dr Myśliński chętnie wyjeżdża w góry, aby uprawiać ulubiony sport - narciarstwo

    Ratownik medyczny Marcin Błaszczyk

    Marcin Błaszczyk

    Ukończył Wyższą Szkołę Rehabilitacji przy ulicy Kasprzaka w Warszawie. Obecnie pracuje jako ratownik pogotowia ratunkowego. W zespole Alkater pełni rolę ratownika medycznego.

    Specjaliści w dziedzinie uzależnień

    Wszywka alkoholowa Ostrołęka - przeciwwskazania do zabiegu

    • nadwrażliwość na disulfiram
    • stan nietrzeźwości lub wcześniejsze (24 – 48h) spożycie alkoholu
    • niewydolność obwodowa krążenia
    • niewydolność serca, zawał serca
    • niedokrwienna choroba
    • zapalenie nerwu wzrokowego
    • próby samobójcze i zaburzenia psychiczne
    Esperal wszywka alkoholowa

    Wszywka alkoholowa Ostrołęka

    Wszywka alkoholowa Esperal opiera się na mechanizmie tzw. terapii awersyjnej. Substancją aktywną jest disulfiram – związek, który wpływa na metabolizm alkoholu w organizmie. Po spożyciu alkoholu przez osobę z wszytym lekiem, dochodzi do bardzo nieprzyjemnych objawów: kołatania serca, bólu głowy, nudności, duszności i lęku. Taka reakcja jest silnym czynnikiem odstraszającym i powstrzymującym przed sięgnięciem po alkohol. Zabieg wszycia Esperalu w Ostrołęce realizowany przez Alkater jest krótki, bezpieczny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Najczęściej lek umieszczany jest pod skórą w okolicach pośladka. Całość trwa około 30 minut, a pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do swoich zajęć. Co ważne – przed zabiegiem niezbędna jest trzeźwość (min. 24 godziny) oraz konsultacja lekarska. Nie każdy jednak kwalifikuje się do zabiegu – przeciwwskazaniem mogą być np. niektóre choroby układu krążenia, wątroby czy ciąża. Z tego powodu Alkater przed przystąpieniem do wszycia przeprowadza wywiad zdrowotny i badania kwalifikacyjne. To wszystko z myślą o bezpieczeństwie pacjenta i skuteczności terapii. Wszywka działa od 8 do 12 miesięcy – w tym czasie organizm stopniowo zapomina o potrzebie sięgania po alkohol. Ale sama wszywka to dopiero początek. Kluczową rolę w procesie zdrowienia odgrywa psychoterapia i wsparcie bliskich. Esperal działa na ciało – ale to rozmowy, terapia i zmiana myślenia działają na duszę. Alkater to rozumie – dlatego współpracuje również z terapeutami uzależnień i doradza dalsze kroki leczenia. Esperal to nie cudowny lek, ale skuteczne narzędzie. Dla mieszkańców Ostrołęki to także dostępność leczenia blisko domu, bez kolejek i z pełnym wsparciem profesjonalistów. To szansa, by zerwać z alkoholem raz na zawsze – i zacząć nowe życie.